Step, czyli specjalny sprzęt fitness na bazie platformy do ćwiczeń.

Powinniśmy kierować zakupie?

Samodzielny zakup sprzętu do fitness to nie lada wyzwanie. Niełatwo wybrać właściwe urządzenie, spośród bogatej oferty sklepów sportowych. Czy powinniśmy kierować się przy zakupie? Przede wszystkimi własnymi upodobaniami, ilością wolnego miejsca w domu, którym dysponujemy oraz środkami finansowymi, które możemy przeznaczyć na zakup sprzętu. Tak wygląda teoria, praktyka jest nieco trudniejsza. Nawet step, uznawany często za najprostszy sprzęt fitness może sprawić nam nieco problemu przy zakupie.

W sklepach ze sprzętem sportowym dostępne są bowiem zarówno proste stepy jak i bardzo zaawansowane urządzenia na bazie platformy do ćwiczeń Wbrew pozorom nie zawsze bardziej zaawansowany sprzęt przyniesie nam większy pożytek. Wszystko zależy od tego, jakie ćwiczenia będziemy na nim wykonywać i jak często będzie odbywał się nasz trening.

Step realnie przyniósł pożytek

Patrząc na step do fitnessu, można uznać, że skoro jest to najprostszy sprzęt do ćwiczeń fitness, wykonywanie na nim prawidłowych ćwiczeń nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy, ani doświadczenia. Rzeczywistość jest nieco inna. Żeby step rzeczywiście przyniósł nam pożytek, a nie został kolejnym nieskutecznym sprzętem, który będzie się kurzył w kącie, musimy wykonywać na nim określone ćwiczenia. Istotny jest sposób ich wykonywania, intensywność i częstotliwość. O pomoc w ułożeniu prawidłowego treningu warto poprosić profesjonalnego trenera osobistego. Pewnym rozwiązaniem jest też oglądanie filmów zamieszczonych w internecie, związanych tematycznie z wykonywaniem ćwiczeń na stepie, nie mamy jednak gwarancji, że przedstawione na nich ćwiczenia będą dostosowane do naszych potrzeb i wykonywane poprawnie.