Wedle przekazów surfing ma przynajmniej kilkusetletnią tradycję

Widać nieomal dowolnej kontekście życia:

Polska jest raczej otwartym na nowości i zachodnie prądy krajem. Widać to w niemal każdej dziedzinie życia:

Gorzej u nas z edukacją i służbą zdrowia, ale problem tkwi tutaj w braku pieniędzy, a nie chęci zmiany na lepsze.

Surfing odmiany:

    W zachodu przyszła do nas moda na sporty wodne, tj. surfing i jego odmiany:

    Chyba wszyscy - z racji urlopów i kolonii nad Bałtykiem albo na innych plażach - wiedzą, na czym polega surfing. To inaczej jazda, ślizganie się po powierzchni morza, unoszenie się na falach dzięki specjalnej desce.

    Kiedy żagiel zastąpimy latawcem, windsurfing

    Jazda po falach odbywać się może też przy pomocy deski wyposażonej w żagiel. Wówczas będzie to windsurfing. Jeśli natomiast żagiel zastąpimy latawcem, windsurfing zamienia się w kitesurfing. Pływanie na desce w pozycji leżącej (na brzuchu) nazywa się bodyboardem.

    Pierwsze świadectwo pochodzi 1778 staje

    Nowoczesny, wyprodukowany z poliestru sprzęt do ślizgania się na falach pojawił się w latach 50. XX wieku, ale sam surfing wymyślono wcześniej. Pierwsze świadectwo pochodzi z 1778 roku i jest dziełem Jamesa Cooka, który będąc na Hawajach, zobaczył ludzi ujeżdżających fale przy pomocy desek. Przypuszcza się, że tę formę aktywności wymyślili Polinezyjczycy, którzy przybyli na Hawaje w IV wieku naszej ery.

    Wspomagania kolegami

    Windsurfing ma znacznie późniejszy rodowód. Źródła podają, że technikę pływania na desce z żaglem opracowano w kilku miejscach jednocześnie, niezależnie od siebie, ale za twórców tego sportu uznaje się dwóch Kalifornijczyków:

    Pierwszy z nich był żeglarzem i konstruktorem, a drugi - surferem i matematykiem. Przy współpracy z kolegami oraz dzięki analizom komputerowym stworzyli pierwszą deskę windsurfingową w latach 60. XX wieku.